SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


Oyuncak, Barbie, ty peluş Google
Editör
***

Mesaj Sayısı: 109
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
Çocuk ve oyuncak ayrı düşünülemez. Çocukların hayal güçlerini harekete geçiren, zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişimlerini destekleyen oyuncaklarla onların hayatlarını çok daha renkli bir hâle getirebilirsiniz. Gördüğü tüm oyuncakları isteyeceği için her istediğini almayın. Sonra evde adım atacak yer kalmıyor. Üstelik o dağıtıyor, siz topluyorsunuz. Bu yüzden oyuncağın da ölçüsünü kaçırmayın. Aynı çeşit oyuncaktan onlarca almanıza gerek yok. Farklı seçeneklerle daha mutlu olacağına emin olabilirsiniz. Ama o kırmızı araba veya pembe elbiseli Barbie seçeneğinden vazgeçmeyecek, bunu kabullenin.
 
1. Yaş Tavsiyeleri
 
Çocuğunuzun yaşını unutmadan ona oyuncak almanız gerekiyor. Yaşına, ilgisine, el becerilerine uygun ve bu becerilerini geliştirmeye devam edecek oyuncakları tercih edin. Henüz yaşını doldurmamış bebeğinize, dikkatini dağıtması için hareket eden ve ışıklar saçan bir oyuncak alırsanız, olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Bebekler için daha çok müzik çalan, yumuşak ty peluş oyuncakları tercih etmelisiniz.
 
2. Oyuncakları Plastik Korumalarından Ayırın
 
Çocuğunuza sürpriz yapmak için oyuncağı kapalı bir şekilde vermek isteyebilirsiniz ama oyuncakların etrafındaki plastikler çocuklar için birçok açıdan tehlikeli olabiliyor. Paketini tamamen açıp vermeniz sağlığı açısından oldukça önemli.
 
3. Oyuncakların Üstündeki Sembolleri Öğrenin
 
Oyuncak üreticilerinin, belirlenen işaretlerle anne ve babaları uyarma zorunlulukları bulunuyor. Oyuncakların üzerinde yerleştirilen sembolleri önceden araştırmalısınız. Böylece çocuğunuz sanki hiç oyuncağı yokmuş ve asla olmayacakmış gibi saldıracağı oyuncakla oynarken, siz de rahat edersiniz.
 
4. Çocuğunuzun Fiziğine Uygun Oyuncaklar Alın
 
Bu maddeyi en iyi bisiklet üzerinden anlatabiliriz. Çocuğunuza bisiklet almaya gittiğiniz zaman “Büyük alalım, seneye de biner.” mantığıyla hareket ederseniz bu, çocuğunuzun fiziksel gelişimi açısından tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilir.
 
5. Ağır Oyuncaklar Almayın
 
Oyuncağı elinizle tartın. Eğer düştüğü zaman çocuğunuzun canını yakacak ağırlıktaysa, almayın. Çünkü el becerileri gelişen çocuklar, etrafa bir şeyler fırlatmaya bayılırlar. Hacıyatmaz, büyük puzzle gibi parçaları tartarak alın.
11-11-2019, 02:33 PM
Cevapla


« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

Oyuncak, Barbie, ty peluş, Oyuncak, Barbie, ty peluş nedir, Oyuncak, Barbie, ty peluş nasıl yapılır, Oyuncak, Barbie, ty peluş seo, Oyuncak, Barbie, ty peluş indir, Oyuncak, Barbie, ty peluş hakkında bilgi, Oyuncak, Barbie, ty peluş yardım, Oyuncak, Barbie, ty peluş hatası, Oyuncak, Barbie, ty peluş blog, Oyuncak, Barbie, ty peluş ne işe yarar, Oyuncak, Barbie, ty peluş ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi