SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation TURC Belgelendirme osman75 0 91 08-15-2019, 02:07 PM
Son Yorum: osman75
Exclamation Teknik Kontrol ve Belgelendirme osman75 0 98 08-01-2019, 06:39 PM
Son Yorum: osman75
Exclamation Adr Belgesi kimlere verilir? nullsix 0 146 07-23-2019, 10:44 PM
Son Yorum: nullsix

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme Google
Editör
***

Mesaj Sayısı: 67
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslekler sorusuna cevap verdiğimiz makalemizi okuyabilir hem de ihtiyacınız olan mesleki yeterlilik belgesini MYK onaylı belgelendirme kuruluşu olan şirketimizden alabilirsiniz.
Artun belgelendirme mesleki yeterlilik belgesi veren kuruluşlardan birisidir. Firma tarafından verilen mesleki yeterlilik belgesi kişilerin bulundukları mesleklere dair bilgi ve becerilerinin yeterli olduğunu kanıtlayan belgedir. Firma bu belgeyi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından görevlendirilen MYK kurumundan aldığı yetkiyle gerekli görülen meslekler için veriyor. Mesleki yeterlilik belgesi alması zorunlu olan şuan için 117’den fazla meslek bulunuyor.
Bakanlık tarafından belge zorunluluğu getirilen meslekler arasında doğal gaz alt yapı bakım elemanı, asansör bakımcısı, bacacı, ısı yalıtımcısı, alüminyum kaynakçısı, duvarcı, makine bakımcısı ve plastik kaynakçısı gibi meslekler bulunuyor. Mesleki yeterlilik belgesi veren bu firma TÜRKAK ve MYK izinli olarak bu hizmeti kişilere veriyor.
Kişilerin firmaya belge için başvurmaları sonrası firma yetkilileri gerekli incelemeyi alarak başvuruyu kabul ettikten sonra sınavın yapılmasını sağlıyorlar. Yapılan sınav sonucuna göre de kişilere mesleki yeterlilik belgesi veriyorlar.
Firmanın Mesleki Yeterlilik Belgesi Verdiği Sektörler
Firma çeşitli sektörlerde hizmet veren kişiler için mesleki yeterlilik belgesi veriyor. Bu sektörlerden bazıları şunlardır; plastik sektörü, metal sektörü, inşaat sektörü, makine sektörü, doğal gaz sektörü, tesisat sektörü, makine sektörü ve ulaştırma sektörüdür.
Bu sektörlerde görev yapan çeşitli meslek elemanlarının mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu olduğu için firma belge almaları konusunda bu meslek gruplarındaki kişilere yardımcı olmaktadır. Her sektör ve meslek grubu için mesleki beceriyi ispatlayan sorular sorularak sınav yapılacağı için sınav soruları farklılık göstermektedir.
Örneğin metal sektöründe çalışan bir alüminyum kaynakçısının alması zorunlu olan mesleki yeterlilik belgesini alabilmesi için gerekli olan tüm bilgiler firma tarafından kişiye veriliyor. Bu bilgiler arasında gireceği sınav, sınav soruları, başarı notu, sınav ücreti, belge geçerlilik süresi ve başvuru için gerekli olan belgeler gibi konular yer alıyor. Bunun gibi diğer iş sektörlerinde bulunan meslek elemanlarının belge alma şartları ve sınavları hakkında bilgiler firma tarafından veriliyor.
Belge Geçerlilik Süreleri Ne Kadardır?
Firma tarafından verilen mesleki yeterlilik belgelerinin geçerlilik süreleri yapılmakta olan mesleğe ve sektöre göre değişiklik gösteriyor. Örneğin tesisat sektöründe çalışan endüstriyel boru montajcısının almış olduğu mesleki yeterlilik belgesinin süresi 5 yıl geçerli olmaktadır. Ancak metal sektöründe çalışan çelik kaynakçısının aldığı belgenin geçerlilik süresi 3 yıl olmaktadır.
Artun Belgelendirme; MYK Ve TÜRKAK Onaylı Bir Belgelendirme Kuruluşudur.
Tel :0216 398 40 20
Tel :0216 398 40 23
Gsm: 0506 093 40 20

https://www.artunbelgelendirme.com.tr
10-01-2019, 05:08 PM
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation TURC Belgelendirme osman75 0 91 08-15-2019, 02:07 PM
Son Yorum: osman75
Exclamation Teknik Kontrol ve Belgelendirme osman75 0 98 08-01-2019, 06:39 PM
Son Yorum: osman75
Exclamation Adr Belgesi kimlere verilir? nullsix 0 146 07-23-2019, 10:44 PM
Son Yorum: nullsix

« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme nedir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme nasıl yapılır, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme seo, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme hakkında bilgi, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme yardım, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme hatası, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme blog, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme ne işe yarar, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi