SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


Kondilom Google
Yeni Üye
*

Mesaj Sayısı: 1
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
Günümüzde yaygın olarak ismi ve nedeni bilinmeyen bir hastalıktır. Fakat konu hakkında yeterince araştırma yapılmasında fayda vardır. Kondilom hastalığı ilişki yolu ile bulaşan bir hastalıktır. Özellikle çoklu ilişkilere giren kişilerde görüşme olasılığı daha yüksektir. Kondilom hastalığı kişinin vajinasında ya da penisinde siğillerin çıkmasıdır. Bu siğiller karnabahar şeklindedir ve yan yana durabilecekleri gibi ayrı ayrı da durabilirler. Siğil hasta tarafından fark edildikten sonra mutlaka bir üroloji uzmanına gidilmelidir. Üroloji uzmanı genital bölgede çıkan siğillerden bir örnek alır ve patoloji laboratuvarına gönderir. Laboratuvar sonuçlarına göre üç tür kondilom tipi vardır. Bunlar; düşük, orta ve yüksek hpv türleridir. Hpv türünün 400’den fazla çeşidi vardır ve aralarında çok düşük bir miktarı kanser riski taşır. Hpv türü öğrenildikten sonra ise doktor tarafından uygun bir tedavi çizelgesi oluşturulur.

Kondilom Tedavisi Nasıl Yapılır?Kondilom hastalığının tedavisi için birden fazla seçenekler bulunuyor. Birinci seçenek doktor tarafından önerilen kremler olabilir. Kremler düzenli olarak genital bölgedeki siğillere sürülür ve siğillerin yok olması hedeflenir. İkinci tedavi şekli ise cerrahi operasyon sonucunda siğillerin alınmasıdır. Bunun için uyuşturma işlemi uygulanır ve birden fazla seanslar halinde siğiller alınır. Üçüncü yöntem ise; siğillerin yakılması ya da dondurulmasıdır. Tedavi sonrası doktorun önerdiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Alınan siğiller tekrardan çıkabiliyor. Bunun için siğiller çıktıktan sonra tekrar aldırılmalıdır. Siğillerin genital bölge üzerinde durması bir risk faktörünü barındırır. Bayanların özellikle yılda bir kez pap-smear testi yaptırmaları gerekiyor. 

https://www.cemozluk.com
10-04-2019, 08:03 PM
Cevapla


« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

Kondilom, Kondilom nedir, Kondilom nasıl yapılır, Kondilom seo, Kondilom indir, Kondilom hakkında bilgi, Kondilom yardım, Kondilom hatası, Kondilom blog, Kondilom ne işe yarar, Kondilom ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi