SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Bypass ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtları nullsix 0 65 09-22-2019, 08:17 PM
Son Yorum: nullsix

Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi Google
Editör
***

Mesaj Sayısı: 109
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
Her kalp cerrahisi müdahalesi öncesinde olduğu gibi bypass ameliyatı öncesinde de birtakım tetkikler uygulanacak ve bu tetkikler neticesinde bir karar alınacaktır. Hastanın genel sağlık durumu da bu bağlamda büyük bir öneme sahip ve eğer ameliyatı olumsuz etkileyecek bir sorun doktor tarafından tespit edilirse bu konuda da gerekli müdahalelerin yapılması ve adımların atılması gerekiyor.
 
Tetkikler
Ameliyat öncesi tetkikler, ameliyat olacağınız hastanede sorunsuz bir şekilde yapılacak ve doktorunuz tarafından da incelenecektir. Genel sağlık durumu büyük bir önem taşıyor ve bypass cerrahisi için uygun olmadığınız tespit edilirse ameliyatın ertelenmesi ya da iptal edilmesi de söz konusu olabiliyor. Dilerseniz hangi tetkiklerin sizleri beklediğiniz alt başlıklar halinde inceleyelim.
 
Kalp Anjiosu
Kalbi besleyen koroner damarların daha net bir şekilde görüntülenebilmesi ve incelenmesi için kalp anjiyosuna ihtiyaç duyulacaktır. Bypass ameliyatı öncesi en nemli tetkiklerden bir tanesi olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 
Kalp Ekosu
Ses dalgalarını kullanarak kalbi gözetlemeyi mümkün hale getiren bir cihaz ile kalp ekosu çekiliyor. Kalpten alınan bilgiler bilgisayar ortamına yansıtılıyor ve doktorunuz bu bilgiler üzerinde bir inceleme yaparak sorunun asıl nedenini de daha kısa sürede tespit etme fırsatına sahip oluyor.
 
Kan Tetkikleri
Kan tahlili neticesinde genel sağlık sorunlarını tespit etmek ve hastanın genel sağlık durumunu daha net bir şekilde ortaya koymak da mümkün hale geliyor. Eğer ihtiyaç duyulursa idrar tahliline de başvurulabilir. Kan tetkiklerinin asıl amacı ise ihtiyaç olunan kan grubunu belirlemek ve buna göre hareket etmektir.
 
Solunum Fonksiyon Testleri
Solunumda yaşanan problemlerin daha doğru bir şekilde tespit edilebilmesi için solunum fonksiyon testlerine de ihtiyaç duyuluyor.
11-20-2019, 04:29 PM
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Bypass ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtları nullsix 0 65 09-22-2019, 08:17 PM
Son Yorum: nullsix

« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi nedir, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi nasıl yapılır, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi seo, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi indir, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi hakkında bilgi, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi yardım, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi hatası, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi blog, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi ne işe yarar, Bypass ameliyatı, Kalp cerrahisi ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi