SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Beton Kesme ve Beton Delme skirubo 0 67 08-26-2019, 07:37 PM
Son Yorum: skirubo

Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası Google
Editör
***

Mesaj Sayısı: 96
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
Beton Vibratörü
İnşaat çalışma alanlarında kullanılan ve işleri oldukça kolaylaştıran inşaat araçlarından birisidir. Beton vibratörü günlük kullanımının ihtiyacı olarak inşaat sektöründe oldukça fazla ve her alanında kullanılabilmektedir. Beton kalıplarına dökülen beton, vibratör sayesinde titreşimli dalgalar yayarak döküm esnasında oluşan boşlukları doldurmaktadır.
Ne işe yarar?
Beton yapıların sağlamlığı ve güvenliği için oldukça önemli bir görevi olan beton döküm iyileştiricisi olarak bilinmektedir. Betonun tamamen homojen, eşit bir şekilde yayılıp özellikle temelde beton boşluğundan kaynaklı zayıflıklar ve boşluklar olmasını önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Vibratör ismi yarattığı titreşimden dolayı konulmuş olan beton vibratörü ortaya çıkardığı titreşim dalgaları ile sıvı betonun kurumadan önce boşluk bırakmamasını ve her yere homojen olarak dağılmasını sağlamaktadır. Bu sayede beton iyice yayılarak temel sağlam bir hale gelir.
Beton Kovası
Beton Kovasının kullanıldığı alanlar arasında bina inşaatları, AVM inşaatları, baraj inşaatları, termik santraller, liman ve iskele inşaatları, metro inşaatları ve şaftlarında, tünel inşaatları ve şaftlarında,   cami inşatları, stadyum inşaatları, minarede, kulelerde, baca içi beton dökümünde, prekast dökümünde, helikopterde beton dökümünde, bina çatılarına ve istinat duvarlarına mıcır sermek gibi birçok alanda kullanılır.
Beton kovasını kullanırken, bağlantı noktalarını uygun tonajda ve bağlantılarının düzgün olmasına dikkat etmek, halat veya zincirlerin yıpranmamış olmasına ve yine tonajlarına uygun şekilde kullanmak gerekir, beton-harç kovasını her kullanmadan sonra yıkamakta ve kalıp yağı ile yağmakta fayda vardır, bu ürünün ömrünü uzatır.
 
Perdah Makinası
Perdah makinası, dökülen beton henüz sertleşmemişken beton zemininin düzleşmesi, betonunun arasındaki boşlukların kapatılması ve zeminin daha sağlam olması için altında hızla dönen mala benzeri düz parçalar bulunan makine.
09-11-2019, 09:47 PM
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Beton Kesme ve Beton Delme skirubo 0 67 08-26-2019, 07:37 PM
Son Yorum: skirubo

« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası nedir, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası nasıl yapılır, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası seo, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası indir, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası hakkında bilgi, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası yardım, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası hatası, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası blog, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası ne işe yarar, Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi