SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası skirubo 0 75 09-11-2019, 09:47 PM
Son Yorum: skirubo

Beton Kesme ve Beton Delme Google
Editör
***

Mesaj Sayısı: 111
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
BETON KESME
Yapılarda çeşitli nedenlere dayalı olarak beton kesme işlemi uygulanabilmektedir. Bu durum özellikle projenin tamamlanması ve bu tamamlanma sırasında yapılacak olan çalışmanın unutulmuş olması bu işlemin yapılmasını zorunlu hale getirebilir. Özellikle kapı, pencere ve tesisat gibi durumlarda kesim işlemi belli ölçümler doğrultusunda gerçekleştirilerek diğer bölümlere zarar verilmesinin de önüne geçilmiş olacaktır. Özellikle bazı yapılarda boşluk bırakmak maddi olarak sıkıntı vereceğinden dolayı bu tür çalışmalarda kesme işleminin yapılması hem maddi hem de zaman açısından çok daha doğru olacaktır. İnşaat sektöründe hazır kalıpların kullanılıyor olması tek parça beton dökülmesi konusunda zorunlu bir hal alabilir dolayısıyla kesme işlemi bu durumda gerekli olacaktır.
Beton kesme işlemi yalnızca zorunlu durumlarda yapılmaz. Tamamen kişinin istekleri doğrultusunda tasarımsal olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Kesme işlemi herkes tarafından yapılamaz bunun için öncelikli olarak işinin uzmanı olan firma ya da kişilerle çalışmak durumundasınız. Mühendis ve teknisyenlerin kısacası bu işlemi yapacak olan ekibin deneyimli olması şarttır. 
Beton Kesme Neden Gereklidir?
Günümüzde pek çok konutun eski yapı olduğu ya da antik olan bir yapının günümüz modern yaşamına uyum sağlayabilmesi açısından ilave eklemeler gerekebilir. Böyle durumlarda kesme işlemi yapılarak gerek havalandırma gerek yangın çıkışı gibi alanların açılması sağlanabilir. Uygun çapta deliğin açılabilmesi mühendislik gerektirdiğinden dolayı kesim uygulamasının kaliteli bir biçimde yapılması da önemlidir. Mimari yapılarda kesme işleminin yapılması zaman açısından oldukça önemlidir.
BETON DELME
Oturduğunuz konutta ihtiyacınızdan kaynaklı olarak beton delme işlemi yapılmak istenilebilir. Böyle durumda ise karot makinesi yardımıyla delik açma işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir. Yatay ve dikey olarak yapılabileceği gibi betonun donatılı ya da donatısız olması da değişmiyor. Beton delme işlemi karot makinesiyle yapıldığında titreşim olmadığından dolayı duvara da zarar vermemiş olacaksınız. Beton delme işlemlerinde farklı çapta işlem yapılabilir bunun içinde isteğe bağlı olarak şablon geliştirilip delme ve kesme işlemi buna uygun olacak şekilde yapılabilmektedir. Delme işleminin karot makinesi tarafından yapılıyor olması teknik açıdan çok önemlidir çünkü küçük ebatlarda yapılacak olan işlemlerde dahi depremde zarar görmeyecektir.
Kesme ve delme işlemlerinde yapının sonraki durumunun da göz önünde bulundurulması şarttır.  Çünkü yapınızda uygulayacağınız en ufak bir işlem bile daha sonra problem yaratabilir. Özellikle delme işlemleri elektrik tesisatlarının, su ve doğalgaz tesisatlarının uygun şekilde açılması gereklidir. Delme işleminin yapıldığı alanlar ise özellikle havalandırmalar, pencere yerlerinin açılması, ya da duvardan numunelerin alınması için gerekli olabilir. Özellikle numunelerin kolonlardan alınıyor olması yapının genel durumunun da kontrol altında tutulması için önemlidir. Beton delme farklı makinelerle de yapılabilmektedir. Özellikle kesme makinesinin kurulmasının zor olduğu bölgelerde karot makinesinin uygun olması ile birlikte istenilen ebatın oluşturulması da sağlanmış olacaktır. Sonuç olarak firmamız sizin için en uygun delme ve kesme işlemini gerçekleştirerek duvarınıza ve yapınızın geneline zarar vermeyecektir.
08-26-2019, 07:37 PM
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Beton Vibratörü, Beton Kovası, Perdah Makinası skirubo 0 75 09-11-2019, 09:47 PM
Son Yorum: skirubo

« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

Beton Kesme ve Beton Delme, Beton Kesme ve Beton Delme nedir, Beton Kesme ve Beton Delme nasıl yapılır, Beton Kesme ve Beton Delme seo, Beton Kesme ve Beton Delme indir, Beton Kesme ve Beton Delme hakkında bilgi, Beton Kesme ve Beton Delme yardım, Beton Kesme ve Beton Delme hatası, Beton Kesme ve Beton Delme blog, Beton Kesme ve Beton Delme ne işe yarar, Beton Kesme ve Beton Delme ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi