SEOTurk Forum Üye Girişi Kayıt Ol
Giriş


30 Haftalık Gebelik Google
Editör
***

Mesaj Sayısı: 111
Rep Puanı: 0

Özel Mesaj Gönder E-Posta Gönder
#1
30 Haftalık Hamilelik
30 haftalık hamilelik aşamasında bebeğinizin yüzü doğacağı günkü yüzüne oldukça benzer, fakat yanaklarının tombul ve dolgun olması için biraz daha zaman geçmesi gerekir. Bu haftada bebeğiniz başını hareket ettirebilir, gözlerini açabilir ve açık burun delikleriyle nefes alıp verme hareketlerini rahat bir şekilde yapabilir. Üstelik bu haftada doğması halinde bebeğinizin yaşama şansı oldukça yüksektir.
30 Haftalık Hamilelik Annenin Durumu
Giderek ağırlaşsanız bile ihtiyacınız olan egzersizleri yapmaktan vazgeçmeyin. Gebe kadınlar için yürüme ve yüzme en mükemmel egzersizlerdendir.  Bazı dans kursları gebelik öncesi ve sonrası için özel sınıflar açmaktadır. Kendinizi enerjik ve mutlu hissetmek istiyorsanız bu kurslardan birinde kaydolmayı deneyebilirsiniz.
Bebeğinizin ağırlığı arttıkça yaşamınızda da bazı değişiklikler olmaya başlar. Mesela eğilmek sizin için oldukça zor olur, bu yüzden artık ayakkabı bağlarınızı bağlamakta zorlanırsınız. Bebeğinizin büyümesiyle birlikte mide yanması, hazımsızlık ve şişkinlik gibi şikayetleriniz artabilir.
Bununla birlikte akciğer kapasiteniz azaldığı için nefes alıp vermekte de zorluk çekebilirsiniz.
30 Haftalık Gebelik ve Yorgunluk
Yorgunluk, gebelikte ortaya çıkan belirtiler arasında muhtemelen en sık ve hemen hemen tüm anne adaylarında görülenidir. Yorgunluğu aslında belirti değil uyarı olarak algılamak daha doğrudur. Gebeliğin ilk haftalarında ortaya çıkan yorgunluk ve uykuya eğilim ikinci trimestrde ortadan kalkmışken, son haftalarda kendini yeniden göstermeye başlar ve sizi bedeninize daha çok özen göstermeniz gerektiği yönünde uyarır. Bebeğinizin doğumundan birkaç hafta sonra yorgunluk, ağrı ve mide yanması gibi rahatsızlıklarınız ortadan kalkmaya başlar. Fakat müjde gebeliğinizin son haftalarını daha rahat geçirebilmenin yolları da vardır.
Şişme gebeliğinizin geç dönemlerinde daha büyük bir problem olmaya başlar. Vücudunuz artan kan üretimiyle birlikte su tutmaya başlar. Vücutta tutulan su ayak, yüz ve ellerde fark edilecek şişliklere neden olur. Bu yüzden önceden giydiğiniz ayakkabı artık size küçük gelmeye başlayabilir veya önceden taktığınız yüzüğü artık takamazsınız (28 haftalık gebelik).
Çözüm: Bol su içiniz. Ayrıca gün içinde hareketlerinize dikkat etmelisiniz. Mesela ayaklarınızı altınıza toplayarak oturmayın, uzun süre ayakta veya aynı pozisyonda kalmayın. Şişme eğer ciddi boyutta ise doktorunuza danışmalısınız.
10-07-2019, 11:15 PM
Cevapla


« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Lütfen Giriş Yapın & Kayıt Olun.
Bize Destek Olmak İçin Lütfen Hemen Giriş Yapın & Kayıt Olun
Hemen Kayıt Ol
Sitemize Çok Kolay Bir Şekilde Kayıt Olabilirsiniz. Kayıt olarak birçok içeriğe ücretsiz erişebilirsiniz !
&
Giriş yap
Zaten Bir Hesabınız Var Mı? Giriş yap.


Anahtar Kelimeler

30 Haftalık Gebelik, 30 Haftalık Gebelik nedir, 30 Haftalık Gebelik nasıl yapılır, 30 Haftalık Gebelik seo, 30 Haftalık Gebelik indir, 30 Haftalık Gebelik hakkında bilgi, 30 Haftalık Gebelik yardım, 30 Haftalık Gebelik hatası, 30 Haftalık Gebelik blog, 30 Haftalık Gebelik ne işe yarar, 30 Haftalık Gebelik ne işe yarar


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi