Kolayca 5 Adımda Yahoo Backlink Alma Yöntemi

Çalışmalarımızın en önemli adımlarından birisi olan backlink temin etme adımında çok işinize yarayacak, web siteleriniz için kaliteli yahoo backlinkler elde edebilirsiniz.


1- http://groups.yahoo.com/ adresine girerek bir yahoo grup oluşturuyoruz. Bu işlemi sayfanın ortasında bulunan start your group yazısına tıklayarak yapıyoruz.

Yahoo Groups
Yahoo Groups

Biz bu grubu tamamen SEO çalışmalarımıza destek olması için açacağımızdan Grubun adını SEO çalışması yapacağınız konu ile alakalı seçerseniz daha verimli bir iş yapmış olursunuz.

2- Grubumuzu oluştuktan sonra sol tarafta bulunan management bölümüne gelerek bu kategorinin altından web tools seçeneğini seçiyoruz.

3- Web tools sayfası açıldıktan sonra isim yanında bulunan edit yazısını tıklıyoruz.

4- Açılan menüde “links” bölümünün public olması gerekiyor. Eğer değilse public seçeneğini seçerek değişikliklikleri kaydediyoruz.

5- Bu son adımda sol tarafta bulunan menüde Links sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfada üst tarafta bulunan add links linkine tıklayarak linklerimizi ekliyoruz.

Daha sonra bu sayfanın pinglemesini yaparak Google’ın okumasını sağlarsanız iyi edersiniz.

Özel Notlar:
– Yahoo gruplar bölümü ingilizcedir.
– Oluşturduğunuz mail grubunun ana sayfasından da html kodları ile link temin edebilirsiniz. Fakat bu linkler nofollow olur.
– Ayrıca grubun ana sayfasının yanında bulunan edit butonu ile related link seçeneğini kullanarak ana sayfasından da link sağlayabilirsiniz.

Yahoo Backlink almak bu kadar basit ve piyasada pek bilinmeyen bir ayrıntıdır. Sitelerinizin authority değerlerini yükselmenize de yarayacak bu çalışmayı, mümkünse yahoo’yu canından bezdirmeden ve tüm siteleriniz için ayrı ayrı gruplar oluşturarak yapabiliriz.

Yahoo Backlink
Yahoo Backlink
Kolayca 5 Adımda Yahoo Backlink Alma Yöntemi

Bir cevap yazın

Süper Kahramanlar