Kendi Backlink Ağınızı Oluşturun

SEO çalışmalarının en önemli adımlarından bir tanesi link building çalışma şeklidir Ve bu çalışma şekli açık konuşmak gerekirse SEO çalışması yapan arkadaşların en önemli maliyeti oluşturur.

1- Bu sistemin en önemli noktası kaliteli drop yani düşmüş domain bulmaktır ve her gün düşen, binlerce domain içinden doğru domainleri tercih edebilmektir.

– Backlink ağımıza katacağımız drop domainleri seçerken ise ilk dikkat edeceğimiz şey domain’in PR değeri değil, o domaini o PR değerine ulaştıran backlinklerin durup durmadığıdır. Eğer duruyorlarsa domaini almak için en önemli engeli aştık demektir. Eğer hiç backlink gözükmüyorsa almak mantıklı değildir.

“Domainin backlinklerini sorgularken sadece backlink kontrol sitelerine bağımlı kalmayın”.

Backlink ağımızı kurarken, domain çok kaliteli değilse pr3 altına yatırım yapmayın.

– GoDaddy gibi sitelerde hesabınız olsun. Özellikle pre-release yöntemi ile satışa çıkan domainlerden 2000 öncesi reglenmiş olan bulursanız mutlaka network’ünüze 1-2 tane ekleyin.

– Düşen domainleri almadan önce kontrol ederken sadece pagerank sahte mi değil mi kontrolü yapmayın, trustrank kontrolü de yapın ve Trustrank değeri yüksek olanlardan PR değeri ne olursa olsun networkünüzde 1-2 adet bulundurun. Hatta iyi araştırırsanız Trustrank 5 ve üzeri domain bulmak işten bile değildir.

– Domain almadan önce, eğer domain pr değeri 5 ve üzerindeyse eski içeriğini tam olarak anladığınıza emin olun, çünkü eski içerikten saparsanız domainin sahip olduğu backlinkler zamanla silinecek domain pr değerini kaybedecektir.

2- Network’ümüze eklediğimiz domainlerin dilleri ne olmalı?

Biz bu domainleri sitelerimize backlink almak amaçlı kullanacağımız için isimleri çok karışık isimler değil ise ingilizce ya da türkçe olup olmamaları o kadar önemli değildir.

3- Domainleri aldık, içerik ne olacak?

İlk madde içinde kısaca bahsettiğimiz gibi, eğer domain pr5 ve üzerindeyse eski içeriğini korumanız yararınıza olacaktır.
Wayback Machine gibi siteler üzerinden veya kayıt bulunamadıysa backlinklerinde ki anahtar kelimelerden domainin eski içeriğini tahmin edip siteyi o anahtar kelimeler üzerine şekillendirmek domainin pr değerini muhafaza etmesi açısından çok önemlidir. Sonuçta bir PR7 olmak kolay değildir. Öyle bir domain yakaladığımızda muhafaza etmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu işin en basit şeklide eski içeriği korumaktır. Daha alt pr değerine sahip sitelerde ise eski içeriği korumanız o kadar elzem değildir.

4- Hosting seçimi

Yurt içinde ve Yurt dışında mutlaka birer reseller sahibi olmanız oldukça önemlidir. Aylık 10 $ gibi rakamlara size 20 adet C-Class ip desteği bile veren firmalar mevcuttur. Bu sayede domainlerinizi farklı ip’ler üzerinde barındırabileceksiniz. Ve backlink sağlamak istediğiniz sitelerinize farklı ip’ler üzerinden link verebileceksiniz. Böylece çalışmanıza etkisi daha fazla olacaktır.

Genel bir maliyet hesabı yaptığımızda ise;

Örnek olarak, bir adet pr5 backlink almak için aylık 35-40 TL ve üzerinde fiyat veriyorsunuz iyi bir site için. Ve onlarca web siteniz var backlink sağlanması gereken. Ve yüzlerce anahtar kelime var yukarı çıkartılması için para aldığınız.
Soru şu; Neden kazandığınızın büyük kısmını backlinke veriyorsunuz?

E o zaman, 2-3 tane SEO hosting veya reseller alın. Senelik en fazla 400-500 TL verirsiniz.
Bolca domain bulmaya ve almaya bakın PR3 ve üzeri. Hatta her gün domain sitelerinde düşen kaliteli domainler aramaya zaman ayırın.

100 tane domain olsa network’ünüzde, senelik maliyetiniz en fazla 2000 TL eder.
İşte size mükemmel bir Backlink Network’ün senelik maliyeti; 2500 TL

Ve diğer standart SEO çalışmaları ile bu sistemi desteklerseniz aldığınız tüm işlerden başınız dik ayrılırsınız.

Kendi Backlink Ağınızı Oluşturun

Bir cevap yazın

Süper Kahramanlar