Backlink Oluşturmak Yöntemi – 4 Adet Blackhat Yöntemi

Blackhat Teknikleri Sadece Kısa Yoldur

Hızlı bir şekilde yüzlerce websitesi oluşturma, yüzlerce backlink oluşturmanın ve arama motorlarını tek bir hedefe yönlendirip, trafik akışı sağlamanın sebebi hızlı bir şekilde para kazanılmasını sağlamaktır.

Bu tekniklerin kullanılması herhangi bir şekilde usulsüz değildir ancak Whitehat cephesinde etik karşılanmaz. Bu cephede işin özeti arama motorlarının tüm kurallarının kırılması ölümcül günah olarak nitelendirilir. Arama motorlarının kurallarına uyup uymamak veya kendi kurallarınızı oluşturup o şekilde hareket edip etmemek size kalmış bir şeydir.

Bazıları, arama motorlarının günden güne gelişip göstermesinden ötürü Blackhat yöntemlerinin bir şekilde çıkmaz sokak olduğuna ve uzun vadede bir şey kazandırmayacağına inanmaktadırlar. Bu büyük ölçüde doğru bir düşüncedir. Bu tekniklerin geçtiğimiz yıllarda özellikle 2007 – 2009 yılları arasında etkiliydiler ancak artık websitelerinin ceza almasına veya yasaklanmasına sebebiyet verebilmektedirler.

Keyword (Anahtar Kelime) Doldurma: Keyword kullanımının uzun bir liste oluşturması websitenizin eninde sonunda cezalandırılmasına sebebiyet verecektir. Google’ın derinliği ve keywordleri websitenize doğru bir biçimde nasıl yerleştireceğinizi öğrenin.

Görünmez Metin: Bu yöntem beyaz bir arka plana yazıyı beyaz olarak yazarak keyword listesi oluşturmak demektir. Eğer bunu yaparsanız arama motoru örümceklerinin dikkatini daha fazla çekersiniz. Ancak bu araştıranlar veya arama motoru tarayıcıları için iyi bir fikir değildir.

Köprü (Doorway) Sayfaları: Bir köprü sayfası temel olarak kullanıcıların göremeyeceği sahte (fake) bir sayfadır. Bu tamamen arama motoru örümcekleri içindir ve bu sayfalar websitesinin sıralamasını yükseltmekte eğilimi gösterirler. Bunları kullanmak istiyorsanız bu konuda daha fazla araştırmalar yapmalısınız.
Çalışan Blackhat Yöntemleri

Diğer taraftan websitenizin sıralamasını yükseltecek çalışan iyi birkaç teknik bulunmaktadır.

Link Tekerlekleri (Link Wheels): Özellikle link tekerleği, yüksek sıralama derecesine sahip Web 2.0 sitelerinin backlinklerinin websitenize geri yönlendirilmesini sağlarlar. Bu yöntem gayet iyi bir şekilde çalışmaktadır. WordPress, Squidoo, Hubpages gibi siteler kendi içeriğinizin burada paylaşılmasına ve bu içeriğe backlink yerleştirilmesine imkan tanırlar. Bu tür sitelerden websitenize 5-10 link alımı websitinizi oldukça güçlü hale getirecektir. ScrapeBox, SeNuke gibi yazılımlar bu işi otomatik olarak gerçekleştirebilirler ve güçlü link tekerlekleri oluşturabilirler.

Link Wheels

Blog Yorumları: ScrapeBox yazılımı belirlenen konu hakkında binlerce blog adresini tarayarak hangilerinin yoruma açık olduğunu bulabilir ve backlinkinizi bırakabilir. “Auto Approve Blog List” seçeneği bu işlemi daha kolay ve daha güçlü hale getirmiştir.

Auto Approve BLog Comment

Sosyal Ağ Kitle Pazarlaması: Sosyal ağlar bugünlerde oldukça güçlüdür, çünkü hemen hemen herkes Facebook ve Twitter hesabına sahiptir. Facebook bot ve TwitterAdder gibi otomasyon programları belirli bir konuda ile ilgili hesapları tespit edebilir ve reklamınız ile bu kişilerle iletişim kurabilir.

Blog Çiftlikleri (Blog Farm): Otomatik bloglardır. Bu bloglar içerikleri belirli kaynaklardan (haber siteleri, makale siteleri) alırlar ama eskisi kadar güçlü değillerdir. Google, Panda güncellemesinden sonra algoritmasını geliştirince otomatik bloglar ve içerik çiftlikleri genel olarak sıralamalarda düşüş yaşadılar ve dizin dışı kaldılar. Ancak bugünlerde kolay bir biçimde blog çiftlikleri oluşturabilirsiniz. Bunun için PLR içerikleri kullanabilir veya ziyaretçi mesajları gönderebilirsiniz. Daha sonra linkleri satabilir ve linkleri websitenize postalayabilirsiniz.

Bu yöntemler şimdilik iyi işler çıkarabiliyorlar ancak ilerleyen zamanlarda bunun olacağının maalesef bir garantisi bulunmuyor. Ayrıca, bu yöntemlerin zamanla etkisinin kaybolacağını asla unutmamak gerekiyor.

Backlink Oluşturmak Yöntemi – 4 Adet Blackhat Yöntemi

Bir cevap yazın

Süper Kahramanlar